ABOUT GILKES

Gilbert Gilkes & Gordon Ltd. ile Marbeyaz Makine Sanayi’nin ortaklığıyla kurulan Gilkes Elektromekanik Sanayi ve Ticaret A.Ş, 1 Ocak 2015 Tarihinde kurulmuş olup %100 yerli türbin üretimi ile Türkiye’deki ilkler arasında yerini almıştır.

1853 yılında kurulan Gilbert Gilkes & Gordon Ltd., 20 MW a kadar üretim yapabilen, hidroelektrik projeler için “sudan enerjiye” çözümleri  sunan uluslararası bir firmadır. Dünya üzerinde 87’yi aşkın ülkede 6600′ den fazla türbin projeleri mevcuttur.

Gilkes Elektromekanik Sanayi ve Ticaret A.Ş hizmetleri arasında; tasarım, üretim, kurulum, servis ve tesis iyileştirme faaliyetleri bulunmaktadır. Ürün serisi Pelton, Francis, Basınç Kırıcı Türbin, Kompakt Çözümler ve Turgo ( 1919 yılında Gilkes tarafından icat edilmiştir) türbinlerinden oluşmaktadır.

Hidroelektrik projelerin tasarımı, üretimi ve işletmeye alınmasındaki 162 yıllık deneyiminden yararlanan Gilkes Elektromekanik Sanayi ve Ticaret A.Ş; optimum çalışma verimlerinin sağlanması adına mevcut tesislerin de servis ve tesis modernizasyonu konularında hizmet vermektedir.

MARBEYAZ A.Ş

Marbeyaz Makine Sanayi A.Ş 1980 yılında, hidro mekanik ve hidro elektromekanik ekipmanların üretimi amacıyla, Kocaeli / Derince’de kurulmuştur. İşletmemiz, kuruluşundan bu yana yapmış olduğumuz yatırımlarla makine parkının iyileştirilmesi, teknolojik altyapının güçlendirilmesi çalışmalarını aralıksız sürdürmüştür.

Geçmişte batılı firmaların gelişimini tamamlamış ucuz teknolohilerinin pazarı konumundaki ülkemizin son dönemde de ucuz teknoloji satan Uzakdoğu ülkelerinin pazarı haline gelmektedir. Bu nedenle Marbeyaz’ın kuruluş amacı hidro mekanik ve hidro elektromekanik ekipmanlarının yurt içinde üretiminin sağlanmasıdır.

Marbeyaz, 1959 yılından itibaren hidroelektrik santral inşası, işletmesi ve mekanik aksam imalatını günümüze kadar sürdürmüştür. Söz konusu dönemde makine-teçhizat parkının iyileştirilmesi teknolojik altyapının güçlendirilmesi hususlarına ağırlık verilmiş, yabancı firmalarla işbirlikleri gerçekleştirilmiştir.

MARBEYAZ olarak asıl hedefimiz; halen Türkiye’de üretimi yapılamayan hidrolik türbinlerin ulusal imkanlarla yurt içinde üretimini gerçekleştirmektir.

GILBERT GILKES & GORDON LTD

Gilbert Gilkes & Gordon Ltd. (Gilkes), Birleşik Krallık’taki İngiliz Göller Bölgesi sınırında bulunan Kendal şehri merkezli uluslararası bir üretim firmasıdır. İlk şirket binası Kendal şehri dışında olsa da 1856’da şirket şimdiki yerine taşınmıştır ve bugün 210’un üzerinde personeli bulunmaktadır.

Diğer faaliyetler:  Gilkes IncGilkes JapanGilkes Canada ve Gilkes Energy.
Gilkes Inc, Gilbert Gilkes & Gordon Ltd’in tümüyle idaresinde olan Birleşik Krallık’taki bir alt birimdir ve 1978 senesinde katılmıştır. Merkezi League City/ Teksas/ABD’dedir. Günümüzde, özellikle onarım, yeniden imalat ve makine soğutma pompaları satışı konusunda çalışmaktadır.

Gilkes Canada – Vancouver/ Canada merkezli bu Kuzey Amerika ofisi, mevcut hidroelektrik santrallere servis ve destek sağlamakla birlikte bölgedeki yeni işlerin geliştirilmesi için de çalışmaktadır.
Gilkes Japan, Uzak Doğu’daki hidroelektrik piyasası faaliyetlerini takip etmektedir.

Gilkes Energy Ltd, özellikle mülk sahipleriyle ortak teşebbüs şeklindeki hidroelektrik projelerinin geliştirilmesinde özelleşmiştir. Ana şirketimiz Gilbert Gilkes & Gordon Ltd (GGG)’nin 160 yıllık geçmiş performansını temel alarak; mühendislik, ticari, finansal ve hukuki uzmanlığa sahip yüksek vasıflı geliştirme ekibini tek çatı altında topladık.

Our Some Products

Documents

Gilkes

WALKER AIRSEP CATALOGUE

Video

Open chat
Need Help?
Hello
We can help you.